درباره مهرداد صادقی

اینجانب مهرداد صادقی متولد 1366 در شهرستان اصفهان که از سال 1382 وارد عرصه پر فراز و نشیب دنیای هنر شدم. در اولین مقطع افتخار شاگردی نزد استاد بزرگ فضل الله صادقی که از ایشان به عنوان پیشکسوت و صاحب سبک قلمزنی در سیاه قلم یاد میشود. لازم به ذکر است استاد فضل الله صادقی خود نزد برترین هنرمند قلمزن ایران استاد گرانقدر مهدی علمداری شاگردی کرده است. پس از گذراندن 8 سال در مهد هنر اصفهان(میدان نقش جهان)و شاگردی نزد استاد صادقی،در سال 90 برای کسب تجربه بیشتر برای خود به طور مستقل در بازارچه رحیم خان واقع در خیابان طالقانی مشغول به کار قلمزنی شدم.

با توجه به علاقه زیادی که به کار قلمزنی و هنر داشتم هنر طراحی را نزد استاد مهدی احمدی فرا گرفته و هم اکنون تمام طراحی کارهای سبک قلمزنی (سیاه قلم،برجسته) خود را انجام میدهم. علاوه بر کارهای مختلف قلمزنی،افتخار فعالیت در قلمزنی ضریح مقدس ابراهیم مجاب که در حال حاضر در کربلا(مجاور ضریح مقدس امام حسین)قرار دارد که این کار بزرگ به طراحی استاد محمد باباخانی و زرگری این کار به دست استاد علی داوری و قلمزنی این کار توسط آقای نصراله نصر،مهرداد صادقی و جمعی دیگر از دوستان به انجام رسید.

در مقطع بعدی قلمزنی درب باب الراس شریف(درب ورودی حرم مطهر حضرت عباس)بود که طراحی آن به دست استاد پرویز اسکندرپور خرمی انجام شد و قلمزنی اینکار هم توسط نصراله نصر،مهرداد صادقی و جمعی دیگر از دوستان در شهرستان ساوه به اتمام رسید. هم اکنون به لطف خدای بزرگ در خیابان چهارباغ عباسی،کوچه سینما سپاهان،بن بست مریم،مجتمع تجاری سپاهان،طبقه همکف،واحد 27 مشغول به کار میباشم.

4 دیدگاه ها

 1. ز.ک می‌گه:

  خیلی زیبا و جالب امیدوارم موفق باشید

 2. ناشناس می‌گه:

  خیلی زیبا

 3. سعید می‌گه:

  دست مریزاد به این پشتکار و اراده انشالله همیشه سربلند باشی

 4. الهه می‌گه:

  خیلی شکیل وزیبا.امیدوارم موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>